تفاوت بخور سرد و گرم

تفاوت بخور سرد و گرم

مقایسه دستگاه بخور سرد و گرم :

دستگاه های بخور ابزار است که برای حفظ سلامت محیط خانه و محل کار استفاده شده و محیط را به روش ها گوناگون پرطراوت و مرطوب مینماید،

در جهان امروزی در اثر فعالیت شرکت های تولیدی انواع کالا و حجم روز افزون این تولیدات، و همچنان بخاطر پر تراکم بودن جمعیت شهرهای کشور و استفاده آنها از خودروها که این خود باعث آلودگی هوا شده و هوای محیط را آلوده  مینماد، واین آلودگی هواباعث بروز مشکلات تنفسی، خشکی پوست صورت و چروک و خشکی بینی، خشکی گلو و … میشود. این معضل به لطف تکنولوژی های اولتراسونیک در دستگاه های بخور قابل حل میباشد.

برای مرطوب سازی  هوای خشک و ناملایم خانه و محیط کار میتوان از دستگاه های بخور استفاده کرد، این دستگاه ها قابلیت مرطوب سازی هوای خشک خانه را در فصل سرما و گرما دارا میباشد.

دستگاه های بخور دارای مدل های مختلف است که هر مدل آن دارای خواص و ویژه گی های منحصر به فرد خود را دارد، این دستگاه عبارت اند از دستگاه های بخور سرد، دستگاه های بخور گرم و دستگاه های بخور سرد و گرم، و در این مقاله هرکدام آنرا برایتان معرفی میشود.

رطوبت ساز سرد

دستگاه های بخور سرد

دستگاه های بخور سرد، این دستگاه ها دارای مدل و ابعاد مختلف است ازاین لحاظ کارکرد آن نیز متفاوت میباشد. دستگاه بخور سرد دارای ویژگی های زیادی دارد مانند جلوگیری از خشکی و بخار صورت، که برای اکثر خانم های عزیز این موضوع خیلی ها ناراحت کننده است ویکی دیگر از مزایای بخور سرد این است که صدای تنفس در شب (خر وپف) را از بین میبرد و باعث کاهش امراض سینوسی میشود. بخور سرد مناست در فصل بهار و تابستان است، این دستگاه ها هوای خانه را خنک و مرطوب میسازد، البته این دستگاه با استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک آب را به ذره های بخار تبدیل کرده و به شکل تبخیر در محیط خانه پخش مینماید، که باعث راحتی مجرای تنفسی شده و مشکلات تنفسی را از بین میبرد. روش استفاده این دستگاه به این شیوه است:  نخست باید دستگاه را با مایع ضد عفونی کاملا تمیز نموده و بعدآ مخزن آنرا با استفاده از آب تصفیه شده پر نمائید، در نهایت میتوانید آنرا استفاده نموده و هوای خانه و محط کارتان را مرطوب و سرد کنید.

مزایای دستگاه بخور سرد

بخور سرد برای حفظ سلامت در تمام فصول سال بوده، اما بیشتر در فصل های بهار و تابستان مورد استفاده                                     قرار میگیرد. بخور سرد نسبت به بخور گرم، تمیزکاری آسانی دارد چون بخور گرم در اثر حرارت و بخار گرم آب فیلتر آن دچار گرفتگی و نشست مواد معدنی شده که، آنرا باید بطور مداوم تمیز کرد.

از مزایای این مدل دستگاه ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مرطوب سازی هوای محیط خانه و کار
 • جلوگیری از بیماری های تنفسی
 • نرم و لطیف سازی پوست بدن به ویژه صورت
 • از بین برنده خارش پوست
 • مناسب برای اتاق خواب کودکان
 • دارای هزینه کمتر انرژی نسبت به بخور گرم سنتی

بخور سرد

     معایب بخور سرد

دستگاه های بخور سرد به صورت مداوم نیازمند تمیز کردن و شستسشو میباشند. همچنان تبخیر آب سرد بیش از حد دراین دستگاه ها میتواند باعث بروز مشکلات قارچ پوستی شود. چون هنگام بخار آب سرد در سطح خانه امکان دارد با اون قطرات باکتری و قارچ هم در فضای اتاق پخش شوند، به این لحاظ نیاز است تا هر چند روز مخزن این دستگاه با آب و مایع شستشو شده تا از انتشار باکتری ها جلوگیری شود البته این مشکل در دستگاه های دارای فیلتراسیون داخلی حل شده است .

موارد استفاده از دستگاه که باید در نظرگرفت: برای استفاده از این دستگاه باید خود را مطمئن ساخت که دستگاه در سطح هموار قرار گرفته باشد مانند سطح میز، و از قرار دادن دستگاه در روی فرش و اشیای نا هموار تا حد ممکت خود داری نمائید.

برای روشن کردن دستگاه نخست مخزن آنرا تا به اندازه تعین شده پر نموده که، نباید از علامت تعین شده زیادتر آب ریخت. و نیز از درست وصل بودن کابل دستگاه به پریز کاملا مطمئن شوید تا خللی در عملکرد التراسونیک به وجود نیاید.

 دستگاه های بخور گرم

آیا میخواهید دارای پوست نرم و شفاف به ویژه در فصل سرد  باشید پس پیشنهاد ما برای استفاده از دستگاه های بخور گرم است.

 دستگاه بخور گرم مانند بخور سرد عمل نموده با این تفاوت که این دستگاه برای تولید بخار گرم مورد استفاده قرار میگیرد این دستگاه بیشتر برای فصول سرما و یائیز استفاده شده، چون هوای خانه و محیط را مرطوب میسازد.

دستگاه بخورد گرم همانند دستگاه های بخورد سرد دارای ابعاد مختلف بوده که هرکدام دارای ویژگی مخصوص خود است. و بهترین انتخاب افراد در فصل سرما بوده چون هوای خانه و محیط کار را گرم و مرطوب مینماید. این دستگاه یکی ازبهترین گزینه ها برای مرطوب سازی هوای محیط بوده که میتواند برای جلوگیری از امراض سرما خوردگی و مرطوب سازی پوست مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه شاهد هزارن شرکت تولیدی در گوشه و کنار دنیا هستیم که، با حجم روزافزون این تولیدات مواد سمی وآلاینده  مختلف را از خود بجا میگذارد که دلیل اصلی امراض چون نفس تنگی، گلو دردی، خشکی بینی، خشکی پوست و انواع دیگر بیماری دیگر را سبب میشود.

برای اینکه محیط خود را مرطوب و خشکی هوا را از خانه های تان از بین ببرید اون هم در فصل سرما که هوا بی حد سرد و خشک بوده، میتوانید از بخور سرد و گرم استفاده نمائید. که این دستگاه ها دارای وزن کم و قابل انتقال از یک مکان به مکان دیگر میباشد.

مزایای دستگاه بخور گرم: دستگاه بخور گرم میتواند با شتاب هوای گرم به گردن و صورتتان آنرا نرم، و منافذ پوست صورتتان را برای جذب مرطوب کننده ها باز کرده، و چهره شما را جذاب میکند.

با استفاده این دستگاه در فواصل هفته دو بار دارای پوست بسیار نرم خواهید بود.

استفاده آسان این وسیله باعث شده تا علاقمندان آن خصوصا خانم های عزیز بیشتر شود.

وزن کم آن میتواند که هم یکی از انتخاب خوب شایقین باشد، چون به سادگی میتوانید از یکجا به جای دیگر قرار بدهید.

معایب این دستگاه:

با تولید هوای گرم این دستگاه در اتاق خواب کودکان ممکن برای کودکان خطر آفرین باشد، باید ازاستفاده آن برای کودکان متوجه بود نباید بیش از حد اتاق خواب کودک را گرم کرد.

برای استفاده این دستگاه باید سال یکبار فیلتر آنرا عوض کرد، چونکه هنگام تولید تولید هوای گرم به اثر جوش آن آب مقدار مواد معدنی به فیلتر اضافه میشود. و همچنان توصیه میشود هر روزبعد استفاده آنرا با آب و صابون یا مایع شستشو کرد چون ذرات باقی مانده در فیلتر آن باعث بوجود آمدن امراض میگردد. ممکن بخار زیاد این دستگاه باعث رطوب زیاد شده که به افراد کهن سال که دارای امراض نفس تنگی هستند مضر بوده و بنابراین استفاده از دستگاه هاب بخور دارای تنظیم میزان دما و رطوبت توصیه میشود.

دستگاه های بخور سرد و گرم

آیا میدانستید که بهترین راه برای نرم و لطیف کردن پوست، باز کردن منافذ جلد صورت و دیگر قسمت های بدن جهت مرطوب سازی آن استفاده از دستگاه های نانویی بخور گرم و سرد است. پس با ما باشید تا در مورد مزایایی حیرت انگیز این محصول اطلاعات  کامل و جامع ارائه نماییم.

بخور سرد و گرم

با آغاز فصل سرما و خشک شدن هوا مشکلات زیادی را از قبیل مشکلات تنفسی و پوستی بوجود میاورد که این امر باعث بروز مشکلات نفس تنگی و سرفه های خشک میشود، که برای حل این مشکل میتوان از دستگاه بخور استفاده کرد. این دسته از محصولات با داشتن مزایای چون خاصیت انتشار هوای گرم و هوای سرد همراه با رطوبت در محیط خانه و کار، باعث میشود تا شما عزیزان احساس راحتی نمائید، این امر باعث شده تا علاقمندان این دستگاه نسبت به دسته های دیگر بیشتر و بیشتر شود، چون این محصول را میتوان در تمام فصول سال، گرما و سرما مورد استفاده قرار داده.

نکته ای دیگری را که خدمتتان به عرض برسانم این است که با استفاده ازاین دستگاه بخور دیگر نیاز نیست از بقیه مدل بخور مانند دستگاه بخور سرد ویا بخور گرم استفاده نمائید، چون این محصول دارای خاصیت دوگانگی سرد وگرم میباشد.

چرا باید ازاین دستگاه استفاده نمائیم؟ هماطوری که میدانید در عصرحاضر بیشتر اشخاص میخواهند که پوست دست و صورت شان، لطیف و جوان باشد ازاین لحاظ برای فرد خودشان اهمیت بسزائی قایل اند، برای اینکه بتوانند این خواسته خود را برآورده کنند روی آوردن به این دسته از دستگاه ها، چون این محصولات به کمک تکنولوژی الکتراسونیک آب را به بخار تبدیل نموده و آنرا به محیط تان منتشر میکند که با این کار محیط خانه و کارتان را کاملا مرطوب نموده و هوای خانه را ملائیم میکند، این مرطوبی  هوای باعث میشود تا شما عزیزان از امراض، خشکی گلو، خشکی پوست، نفس تنگی و … رهایی یابید و پوست جوان داشته باشید.

با انتشار هوای مرطوب به صورت و دیگر نقاط پوست، به منافذ پوست آب رسانی کرده و از مشکل خشکی پوست جلوگیری می شود.

دستگاه های بخور سرد و گرم هر کدام آنها دارای عملکرد  و مدل متفاوتی هستند، که برای تهیه آن هر فرد باید محصول مناسب مورد نیاز خود را انتخاب نماید. چون دستگاه متذکره دارای خواص بخار سرد و گرم بوده میتواند یک انتخاب عالی برای شما خوبان باشد، با استفاده از این محصول میتوانید هم در فصل سرما و هم در فصل گرما هوای محیط خانه و کار را مرطوب نگهدارید.

مزایای دستگاه بخور یکی از مهمترین ویژه گی های این بخور کارائی دوگانگی آن است که میتواند به همه فصول سال قابل استفاده باشد، تمام خواص دستگاه های بخودر سرد و گرم دراین دستگاه موجود است.

کاربرد دستگاه های بخور سرد و دستگاه های بخور گرم:

 • محیط کار
 • فضای خانه
 • اتاق کودک
 • خوشبو کردن محیط مورد نظر به دلیلی سیستم اروماتیک داخلی
 • بیمارستانها
 • کافه ها
 • داخل خودرو
 • ….

در انتها اگه سلامت هوای محیط از آلاینده ها و دوری از ذرات معلق در هوا در شهر های خشک رنج میبرید و یا داشتن  پوست شادابی و جوان برایتان مهم است استفاده از دستگاه های بخورد سرد و یا دستگاه های بخور گرم حتما توصیه مشود و همچنین برای انتخاب بهترین مدل از دستگاه هایی استفاده شود که دارای قابلیت کنترل میزان رطوبت و دما باشند .

و برای افزایش عمر دستگاه و جلوگیری از آلوده شده محیط هر چند روز حتما مخزن دستگاه کامل شستشو شود و از آب تصفیه شده جهت حفظ کیفیت التراسونیک استفاده شود.